Serwis Odpady.org.pl poświęcony jest takim zagadnieniom jak gospodarka i rynek odpadów, finansowanie inwestycji z zakresu odpadów, zrównoważony rozwój i certyfikacja w gospodarowaniu odpadami oraz polityce i prawodawstwu w gospodarce odpadami. Dział prawny i forum odpadowe pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
Aktualności - Fundusze i Prawodawstwo
Aktualności - Subskrybuj kanał Fundusze i Prawodawstwo kanał rss
wtorek 01.04.2014
REKULTYWACJA SKŁADOWISK ODPADÓW KOMUNALNYCH MOŻLIWA DZIĘKI POIIŚ
5 mln euro – to łączna kwota unijnego dofinansowania przeznaczona na ogłoszony przez Ministra Środowiska konkurs dotyczący rekultywacji składowisk odpadów komunalnych. Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 kwietnia do 9 czerwca 2014 roku.
wtorek 01.04.2014
WICEMINISTER OSTAPIUK – POTRZEBNE INWESTYCJE W GOSPODARCE ODPADAMI
Potrzebujemy w Polsce więcej nowoczesnych instalacji gospodarowania odpadami – powiedział wiceminister Janusz Ostapiuk podczas wizyty na budowie zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Bydgoszczy.
W poniedziałek 24 marca minister Ostapiuk spotkał się z inwestorami na placu budowy spalarni śmieci w Bydgoszczy. W spotkaniu udział wzięli również: prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski; zastępca prezydenta, Grażyna Ciemniak oraz wicewojewoda kujawsko-pomorski, Zbigniew Ostrowski. W trakcie wizyty minister potwierdził, że prace na budowie zakładu odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zapowiedział także, że w Polsce powstanie więcej podobnych obiektów.
piątek 14.03.2014
Projekt PO: latem odpady trzeba wywozić częściej
W piątek do laski marszałkowskiej ma zostać złożony poselski projekt nowelizacji ustawy śmieciowej - poinformował poseł PO Tadeusz Arkit. Propozycja zakłada m.in., że odpady zmieszane będą latem odbierane nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.
piątek 14.03.2014
O GOSPODARCE ODPADAMI W OPOLU I KRAKOWIE
Wokół kwestii związanych z gospodarką odpadami koncentrowała się dyskusja z udziałem opolskich wójtów i burmistrzów, która odbyła się 11 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. W spotkaniu, na zaproszenie marszałka województwa, Andrzeja Buły, wziął udział podsekretarz stanu w MŚ Janusz Ostapiuk. Wiceminister przedstawił m.in. planowane prace w resorcie środowiska w zakresie legislacji i projektowania gospodarki odpadami.
czwartek 30.01.2014
Jak pozbyć się niebezpiecznego azbestu?
Dolnośląskie samorządy mają jeszcze tydzień na składanie wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu na pozyskanie pieniędzy na usuwanie azbestu. Do wzięcia jest około 2,8 mln zł. Za te środki dolnoślązacy będą mogli pozbywać się zagrażającego zdrowiu materiału. Termin przekazania aplikacji to 31.01.2014 r. (piątek).
Idź do strony  [1] 2 3 ... 210 211 212
Kategorie aktualności

Ogólnie o odpadach
Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska
CZARNEGO SCENARIUSZA W WYPEŁNIANIU UNIJNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIE BĘDZIE Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
Ostatnio dodane artykuły:

Podział odpadów
Koszalin ma zbiornik retencyjny na Dzierżęcince
Zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince w Koszalinie zapełniony. Ochroni on mieszkańców Koszalina i ich mienie przed podtopieniami. W niedalekiej przyszłości będzie też miejscem rekreacji i wypoczynku. Inwestycję w 80 procentach sfinansował WFOŚiGW w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:

Profilaktyka zanieczyszczeń
Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020. Wyzwania dla ekologii i ochrony środowiska.
Środki z funduszy europejskich na lata 2014-2020 będą odgrywać – podobnie jak w obecnej perspektywie finansowej UE 2007-2013 - kluczową rolę we wspieraniu ochrony środowiska w Polsce. Dotyczy to zarówno środków Funduszu Spójności w ramach programu krajowego, jak i środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach innych programów krajowych oraz regionalnych.
Ostatnio dodane artykuły:

Gospodarowanie odpadami
Gospodarka odpadami w województwie zachodniopomorskim – rozwiązania systemowe
Fundusz finansuje działania beneficjentów, które zmierzają do zminimalizowania ilości składowanych odpadów oraz odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych. Dużego znaczenia nabierają również przedsięwzięcia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów i likwidacją nieefektywnych składowisk.
Ostatnio dodane artykuły:

Pozostałe informacje o odpadach
Podsumowanie POIiŚ
Sfinansowanie projektu przy udziale środków unijnych jest procesem dość trudnym i skomplikowanym chociażby ze względu na to, że trzeba spełnić szereg kryteriów aby otrzymać dofinansowanie. Sama realizacja przedsięwzięcia również wymaga przestrzegania warunków umowy i wytycznych wynikających z licznych rozporządzeń unijnych. Zatem pojawia się pytanie: czy warto? Oczywiście, że warto, bo dla każdego podmiotu nie ma lepszego źródła finansowania niż dotacja unijna. Ponadto Beneficjenci, którzy sięgnęli po te środki wiedzą , że Fundusz jako Instytucja Wdrażająca dysponuje doświadczoną kadrą, która wspiera Beneficjentów nie tylko merytorycznie, ale również proponuje różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na ustalenie korzystnego montażu finansowego dla planowanej inwestycji. Kładziemy duży nacisk na budowanie relacji z naszymi Beneficjentami, bo mamy do osiągnięcia wspólny cel – chronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń.
Ostatnio dodane artykuły:

Odpady a zrównoważony rozwój
Lider Ekologii 2014
Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza trzecia edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:
Witamy!

Drodzy Goście! Aby mieć możliwość komentowania artykułów i wiadomości, oraz pisania na forum, prosimy o zalogowanie się. Jeżeli nie posiadają jeszcze państwo konta w serwisie, można je założyć klikając na link Rejestracja w prawym górnym rogu strony.

Dla zarejestrowanych użytkowników przygotowaliśmy nowość, listę wszystkich nowych pozycji na stronie, zebranych w jednym miejscu. Aby przejść do listy, po zalogowaniu proszę kliknąć w "Listę nowych pozycji" w prawym górnym rogu strony

Pobieranie wszystkich aktów prawnych w naszym serwisie możliwe jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja jest darmowa i trwa jedynie parę sekund

Jeżeli nie możesz znaleźć interesującej Cię informacji, skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Wyniki wyszukiwania są niezwykle trafne, a korzystanie z wyszukiwarki pozwala zaoszczędzić sporo czasu.


Wydarzenia gospodarcze
Subskrybuj kanał Wydarzenia gospodarcze kanał rss
Ostatnio na forum
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Najpopularniejsze tematy
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Nasi Partnerzy
Wavin Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Atlas Copco Bison Consulting Wydawnictwo Dashofer Hydrochemia Instytut Nafty i Gazu Politechnika Koszalinska Politrade Vattenfall Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Trokotex Instytut Chemii Nieorganicznej Fundacja Poszanowania Energii Johnson Controls Poleko

O nas
Serwis Odpady.org.pl - jest to jeden z największych i najstarszych Portali Ekologicznych w Polsce. Odwiedzany jest przez przedsiębiorców, urzędników, kadrę naukową i wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami gospodarki odpadami. Co miesiąc portal odwiedza 20 000 -30 000 specjalistów ochrony środowiska. Serwis odwiedziło już ponad 350 000 unikalnych użytkowników z całej Polski (dane źródło: stat.pl / Google Analytics).


Co miesiąc nasze serwisy odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Jesteśmy najbardziej rozpoznawalnym stowarzyszeniem prowadzącym tego typu działalność. Mamy nadzieje że korzystanie z serwisu przyczyni się do rozwoju państwa firm, instytutów naukowych, programów ekologicznych prowadzonych w jednostkach samorządu terytorialnego. Jesteśmy przekonani, że aktywne korzystanie z serwisu poszerzy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Ważne informacje: pliki cookies . ochrona prywatności . reklama . regulamin . współpraca
Nasze pozostale serwisy: energia.org.pl . odpady.org.pl . proekologia.pl
Nasz adres: ul.Przyszłości 31/2, 70-893 Szczecin, biuro@zieloni.com.pl, tel.888 285 285