Serwis Odpady.org.pl poświęcony jest takim zagadnieniom jak gospodarka i rynek odpadów, finansowanie inwestycji z zakresu odpadów, zrównoważony rozwój i certyfikacja w gospodarowaniu odpadami oraz polityce i prawodawstwu w gospodarce odpadami. Dział prawny i forum odpadowe pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
Serwis Odpady.org.pl : Mapa strony
  
  Ogólnie o odpadach
  Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska
  CZARNEGO SCENARIUSZA W WYPEŁNIANIU UNIJNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIE BĘDZIE Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
  Ostatnio dodane artykuły:
  
  Podział odpadów
  Koszalin ma zbiornik retencyjny na Dzierżęcince
  Zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince w Koszalinie zapełniony. Ochroni on mieszkańców Koszalina i ich mienie przed podtopieniami. W niedalekiej przyszłości będzie też miejscem rekreacji i wypoczynku. Inwestycję w 80 procentach sfinansował WFOŚiGW w Szczecinie.
  Ostatnio dodane artykuły:
  
  Profilaktyka zanieczyszczeń
  Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020. Wyzwania dla ekologii i ochrony środowiska.
  Środki z funduszy europejskich na lata 2014-2020 będą odgrywać – podobnie jak w obecnej perspektywie finansowej UE 2007-2013 - kluczową rolę we wspieraniu ochrony środowiska w Polsce. Dotyczy to zarówno środków Funduszu Spójności w ramach programu krajowego, jak i środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach innych programów krajowych oraz regionalnych.
  Ostatnio dodane artykuły:
  
  Gospodarowanie odpadami
  Gospodarka odpadami w województwie zachodniopomorskim – rozwiązania systemowe
  Fundusz finansuje działania beneficjentów, które zmierzają do zminimalizowania ilości składowanych odpadów oraz odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych. Dużego znaczenia nabierają również przedsięwzięcia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów i likwidacją nieefektywnych składowisk.
  Ostatnio dodane artykuły:
  
  Pozostałe informacje o odpadach
  Podsumowanie POIiŚ
  Sfinansowanie projektu przy udziale środków unijnych jest procesem dość trudnym i skomplikowanym chociażby ze względu na to, że trzeba spełnić szereg kryteriów aby otrzymać dofinansowanie. Sama realizacja przedsięwzięcia również wymaga przestrzegania warunków umowy i wytycznych wynikających z licznych rozporządzeń unijnych. Zatem pojawia się pytanie: czy warto? Oczywiście, że warto, bo dla każdego podmiotu nie ma lepszego źródła finansowania niż dotacja unijna. Ponadto Beneficjenci, którzy sięgnęli po te środki wiedzą , że Fundusz jako Instytucja Wdrażająca dysponuje doświadczoną kadrą, która wspiera Beneficjentów nie tylko merytorycznie, ale również proponuje różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na ustalenie korzystnego montażu finansowego dla planowanej inwestycji. Kładziemy duży nacisk na budowanie relacji z naszymi Beneficjentami, bo mamy do osiągnięcia wspólny cel – chronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń.
  Ostatnio dodane artykuły:
  
  Odpady a zrównoważony rozwój
  Lider Ekologii 2014
  Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza trzecia edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
  Ostatnio dodane artykuły:
  Wydarzenia gospodarcze
  Subskrybuj kanał Wydarzenia gospodarcze kanał rss
  Ostatnio na forum
  SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
  Najpopularniejsze tematy
  SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
  Nasi Partnerzy
  Wavin Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Atlas Copco Bison Consulting Wydawnictwo Dashofer Hydrochemia Instytut Nafty i Gazu Politechnika Koszalinska Politrade Vattenfall Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Trokotex Instytut Chemii Nieorganicznej Fundacja Poszanowania Energii Johnson Controls Poleko

  O nas
  Serwis Odpady.org.pl - jest to jeden z największych i najstarszych Portali Ekologicznych w Polsce. Odwiedzany jest przez przedsiębiorców, urzędników, kadrę naukową i wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami gospodarki odpadami. Co miesiąc portal odwiedza 20 000 -30 000 specjalistów ochrony środowiska. Serwis odwiedziło już ponad 350 000 unikalnych użytkowników z całej Polski (dane źródło: stat.pl / Google Analytics).


  Co miesiąc nasze serwisy odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Jesteśmy najbardziej rozpoznawalnym stowarzyszeniem prowadzącym tego typu działalność. Mamy nadzieje że korzystanie z serwisu przyczyni się do rozwoju państwa firm, instytutów naukowych, programów ekologicznych prowadzonych w jednostkach samorządu terytorialnego. Jesteśmy przekonani, że aktywne korzystanie z serwisu poszerzy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

  Ważne informacje: pliki cookies . ochrona prywatności . reklama . regulamin . współpraca
  Nasze pozostale serwisy: energia.org.pl . odpady.org.pl . proekologia.pl
  Nasz adres: ul.Przyszłości 31/2, 70-893 Szczecin, biuro@zieloni.com.pl, tel.888 285 285